Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem wykorzystywane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż i o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.