Wśród wielu województw w kraju, Kraków wybija się nie tylko w temacie sztuki i akademickim, ale również na licznych odmiennych polach. Staje się miastem otwartym do życia. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Dobre transformacje w mieście.
Co pozytywnego stworzono w ciągu niedawnego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Szybkie postępowanie w zakresie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o następne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i potrzebne miejsca użyteczności publicznej.
Liczne inwestycje są niewidoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to natomiast, że nie istnieją. Zwykle pomijamy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się wykonuje. Tymczasem miasto rozrasta się z każdym rokiem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, budowie oraz modernizacji siatki wodociągowej, budowa ekranów akustycznych to tylko część zmian, jakie umożliwiają nam pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też w zakresie opcji rozrywkowych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie miejsca inspirują gości z innych krajów do przyjazdu.
Rozpoczynane dzięki radnym działania nie dotyczą tylko samego centrum miasta, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. Zatem lepiej nie pomstować lecz zauważyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi stać się zachwycającą metropolia.
Majchrowski co zrobił